کپی کردن از صفحاتی که امکان کپی بسته شده

در این آموزش قصد دارم یک روش ساده برای شما بگم که با اون می تونید مطالب را از سایت هایی که امکان کپی کردن مطلب را غیر فعال کرده اند، کپی کنید. البته قصد من این نیست که با این کار، مطالب رو کپی کرده و بدون ذکر منبع در وبلاگ یا سایت خودتان قرار بدهید بلکه برای جایی است که شما مطالب رو مثلا ً برای یک تحقیق یا مقاله احتیاج دارید و می خواهید از آنها در تحقیق یا مقاله استفاده کنید.

۱٫ برای این کار ابتدا باید صفحه مورد نظر را با پسوند html در کامپیوتر خود ذخیره کنید (کافیست در آن صفحه کلیدهای ctrl + s را فشار دهید و با انتخاب جای مناسب مثلا ً desktop دکمه save را بزنید).

۲٫ روی فایل راست کلیک کنید و از منو open with > notepad را انتخاب کنید (فایل را با notepad باز کردیم).

۳٫ با توجه به اینکه سایت ها و وبلاگ ها معمولا ً از کدهای جاوا اسکریپت برای بستن امکان کپی صفحه استفاده می کنند، همه کدهای جاوا اسکریپت را از کد صفحه که در notepad دیده میشه حذف کنید.

کدهای جاوا اسکریپت با تگ script قابل تشخیص اند. مثلا ً کد زیر را ببینید:

البته کدهای جاوا اسکریپت به این صورت هم ممکن است استفاده شده باشند (روی نمایش ساده از قسمت بالا و سمت راست box کلیک کنید تا کد را دقیق تر ببینید):

هر دو صورت کد را باید به طور کامل حذف کنید طوری که دیگر هیچ کد جاوا اسکریپتی در بین کدهای صفحه نباشد.

۴٫ صفحه را از منو file > save ذخیره کنید و notepad را ببندید.

۵٫ روی فایل دوبار کلیک کرده و فایل را باز کنید.

اگر از کدهای جاوا اسکریپت برای بستن قابلیت کپی کردن مطالب صفحه استفاده کرده باشد، الان شما می توانید بدون محدودیت آنها را کپی کنید.

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*