پیغام خطای fake serial number در IDM

نرم افزار Internet Download Manager توسط طیف وسیعی از کاربران برای مدیریت دانلود مورد استفاده قرار می گیرد اما این نرم افزار رایگان نیست و برای استفاده همیشگی از آن باید آن را خریداری کنید. بعضی از کاربران، از نسخه crack شده این نرم افزار استفاده می کنند. مشکل اینجاست که بعد از مدتی که از آن استفاده می کنید و به اینترنت متصل هستید، اگر آن را crack کرده باشید، با پیغام خطای IDM has been registered with fake serial number مواجه می شوید؛ این یعنی شما با یک شماره سریال جعلی نرم افزار IDM را رجیستر کرده اید.

IDM-Fake-serial-number

این پیغام آزار دهنده هر چند دقیقه تکرار میشه و کاربر رو کلافه می کنه. برای حل این مشکل و عدم نمایش پیغام خطای فوق، راه حل ساده ای وجود دارد. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

۱٫ نرم افزار IDM و همه پنجره های مربوط به آن را ببندید.
۲٫ در پوشه ای که نرم افزار را نصب کردید فایل IDMGrHlp.exe را پیدا کنید و آن را به IDMGrHlp (بدون پسوند) تغییر دهید. همچنین فایل idmBroker.exe را پیدا کرده و آن را به IDMGrHlp.exe تغییر نام دهید. (در سیستم عامل ویندوز، اگر پسوند فایل ها را نمی بینید، در پنجره computer وارد view > option > view شده و تیک Hide extension for khown file types را بردارید تا پسوند فایل ها برای شما نشان داده شود.)
۳٫ سیستم خود را یکبار restart کنید!

دیگر پیغام خطای فوق را مشاهده نخواهید کرد (نسخه IDM من که با این روش مشکل فوق حل شد، ۶٫۱۷ است.) ضمن اینکه پیغام مربوط به update نرم افزار IDM را همیشه cancel کنید چون ممکن است با شناسایی نسخه crack شده، نرم افزار غیر فعال شود.

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*