پشتیبان گیری از وبلاگ

هر صاحب وبلاگی با این مسائل روبرو است: هک شدن وبلاگ، مسدود شدن وبلاگ، حذف شدن وبلاگ و بعضی از صاحبان وبلاگ با بی احتیاطی و عدم پیش بینی آینده، زحمات بسیاری که برای وبلاگ کشیده اند را به هدر می دهند و با رویرو شدن با این مشکلات باید کار خود را از اول شروع کنند!!

هر وبلاگ با هر سیستمی، بدون شک باید قابلیت پشتیبان گیری از محتوی را دارا باشد تا با برخورد به مشکلاتی از این دست صاحب وبلاگ بتواند بدون هیچ مشکلی به کار بر روی وبلاگ خود ادامه دهد. این قابلیت یک قابلیت اضافی نیست که بهتر است وبلاگ داشته باشد بلکه یک نیاز است که باید حتما ً وجود داشته باشد.

backup

اگر مطالب وبلاگ خود را از دست دادید می توانید با استفاده از فایل پشتیبان که قبلا ً تهیه کرده اید استفاده کرده و وبلاگ خود را بازسازی کنید. پیشنهاد من این است که با توجه به حجم مطالبی که در وبلاگ قرار می دهید به صورت روزانه و یا هفتگی از وبلاگ خود پشتیبان تهیه کنید.

البته با توجه به سیستم وبلاگی خود هست که قابلیت پشتیبان گیری دارید و نوع پشتیبان گیری هم به همین عامل بستگی دارد. مثلا ً در حال حاضر بلاگفا “نسخه پشتیبان تنها شامل مطالب وبلاگ است و شامل نظرات، قالب وبلاگ و تنظیمات نیست” و نیز “در نسخه فعلی امکان بازگردان مطالب از نسخه پشتیبان نیست و نسخه فعلی تنها شامل رونوشتی از مطالب برای مدیر وبلاگ است.” و در پرشین بلاگ پشتیبان شامل آرشیو، صفحات، پست و تگ ها است ولی باید به صورت دستی آنها را به وبلاگ برگردانید. وردپرس فارسی از بقیه بهتر است و مطالب، نظرات، پیوندها و … را می توانید پشتیبان بگیرید و به راحتی به صورت اتوماتیک بازگردانی کنید.

برای پشتیبان گیری از وبلاگ ابتدا وارد مدیریت وبلاگ شده و سپس به دنبال گزینه پشتیبان گیری بگردید (در وردپرس فارسی به قسمت ابزارها و برون ریزی بروید) و مراحل را دنبال کنید. اگر هم سایت دارید و می خواهید از محتوی کل سایت (فایلها و بانک اطلاعاتی) پشتیبان بگیرید وارد cpanel یا direct admin شده و گزینه backup را پیدا کنید و کار را ادامه دهید (توضیحات لازم موجود است).

در اخر باید بگم که نسخه پشتیبان از وبلاگ تنها برای زمان از دست دادن وبلاگ نیست و اگر قصد انتقال وبلاگ از سیستمی به سیستم دیگر هستید هم به آن نیاز پیدا خواهید کرد و اینکه در هنگان انتخاب سیستم برای وبلاگ حتما ً قابلیت پشتیبان گیری از مطالب را مد نظر داشته باشید.

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*