مشکلات عمومی وبلاگ ها

برخی برای اولین بار وارد وبلاگ یا وب سایت شما می شود و مدت بسیار کوتاهی در آن می مانند و بعد صفحه وبلاگ را می بندند. فکر کردید دلیلش چیست؟ چطور کاری کنیم که کاربران بیشتری و برای مدت بیشتر در وبلاگمان بمانند. اینجا مشکلاتی را توضیح می دهم که رفع آنها می توانند برای بهبود وبلاگ مفید و کاربردی باشند.

loading

۱٫ تعداد زیاد پست ها: سرعت بارگزاری صفحه را زیاد و طول صفحه وبلاگ را زیاد می کند و به طور متوسط باید ۷ پست باشد. بیشتر از آن باید خستگی بازدید کننده وبلاگ خواهد شد.

۲٫ تعداد زیاد عکس ها و عکس های با حجم بالا: به شدت سرعت بارگزاری کامل صفحه را پایین می آورد و با توجه به سرعت اینترنت در ایران، این کار اصلا ً درست نیست. بهتر است تعداد عکس ها معقول بوده و حجم عکس ها را توسط نرم افزارهای مربوطه، برای قرار دادن در وبلاگ بهینه کنیم.

۳٫ قرار دادن عکس بزرگتر از عرض قالب: معمولا ًعکس ها نباید بیش از ۴۰۰ پیکسل عرض داشته باشند وگرنه ممکن است باعث به هم ریختن قالب وبلاگ شوند و این امر موجب پایین آمدن وجهه وبلاگ شما خواهد شد.

۴٫ استفاده از رنگ پس زمینه مشکی و تیره: باعث خستگی چشم کاربر و عدم اشتیاق او به خواندن مطالب وبلاگ می شود.

۵٫ استفاده از فونت بزرگ و نوشته های رنگارنگ: جلوه و نمای سایت شما را پایین آورده و کلاس سایت شما را پایین می آورد و سایت شما کودکانه به نظر خواهد رسید.

۶٫ وجود عکس هایی که بارگزاری نمی شوند: وبلاگ نویس ها عکس های خود را در سایت های آپلود رایگان ذخیره می کنند و برخی از این سایت ها بعد از مدتی عکس ها را از سرور خود حذف می کنند در نتیجه این عکس ها در وبلاگ بارگزاری نمی شود. عدم نمایش تصاویر باعث زشت شدن وبلاگ خواهد شد و بهتر از در استفاده از سایت ها جهت آپلود عکس، دقت لازم را به عمل آورید.

۷٫ وجود لینک های خراب: لینک هایی که باز نمی شوند و خراب هستند ناامید کننده اند و همچنین page rank شما در گوگل را پایین می آورند. به طور ماهیانه از صحت لینک های مورد استفاده در وبلاگ خود اطمینان حاصل کنید.

۸٫ چپ چین بودن قالب در وبلاگ های فارسی: اگر قالب شما برای وبلاگ های فارسی طراحی نشده باشد این مشکل رخ می دهد و جلوه سایت شما را خراب می کند. از قالب هایی که از زبان فارسی پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

۹٫ کدهای جاوا اسکریپت: استفاده از برخی کدها خسته کننده است و وقت کاربر را تلف می کند؛ مثل کدی که اسم کاربر را می پرسد یا کدهایی که چند پنجره پست سر هم باز می کنند. در نتیجه در استفاده از کدهای جاوا اسکریپت دقت کنید.

۱۰٫ کپی برداری مطالب دیگران: این کار باعث سلب اعتماد کاربر خواهد شد و بهتر است از این کار اجتناب شود.

بر طرف کردن مشکلات فوق می تواند گامی در جهت بهبود وبلاگ یا وب سایت شما باشد و در این پست فقط چند نکته گفته شده و اگر دقت کنید نکات بیشتری هم می توان پیدا کرد.

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*