قالب autumn بلاگفا

دومین قالب بلاگفا که آماده کردم رو برای شما قرار می دهم. اسم قالب autumn بلاگفا است و طرح کلی قالب مشابه قالب ashgray بلاگفا است اما عکس ها و رنگبندی قالب متفاوت است و کلا ً با مشاهده این قالب یک احساس جدیدی به شما دست میده و حس و حال قالب یک طور دیگه است.

اسم قالب autumn است یعنی پاییز و برخلاف قالب قبلی که شادتر به نظر می رسید، این قالب یک محیط پاییزی با درخت هایی که برگشون داره میریزه و کلا ً قالب شاعرانه تره و برای وبلاگ های دستنوشته و عاشقانه خیلی مناسب به نظر میرسه! ضمن اینکه این قالب مثل قالب قبلی از نظر عرض، باریکه.

رنگبندی قالب روشن است و پس زمینه کلی قالب قرمز تیره (رنگ برگ درختا وقتی دارن میریزن) کار شده است. عرض قسمت مطالب وبلاگ کم هستش و از این جهت برای کسانی که زیاد عکس توی وبلاگ قرار می دهند مناسب نیست با این وجود با تنظیم اتوماتیک عرض تصاویر روی ۲۹۰ پیکسل در صورت وجود عکس های عریض تر، فقط عرض عکس ها کمتر نشون داده میشه و نمایش قالب خراب نمیشه.

حجم عکس های قالب حدود ۵۸ کیلوبایت است و در نتیجه قالب نسبتا ً سبک است اما از قالب قبلی سنگیتر و علتش هم بدون شک عکس سرصفحه قالب است که حدود ۵۳ کیلوبایت حجم داره و بیشتر حجم قالب مربوط به همین عکس است. حجم کد قالب اصلی (بدون تغییر در آن) حدود ۱۵ کیلوبایت است که نشان می دهد که حجم کد قالب کم است.

از نظر من، از لحاظ گرافیکی قالب ساده و در عین حال شیک است. طراحی کم باعث شده که علاوه در کامپیوتر و لپ تاپ، در تبلت و گوشی هوشمند هم می شود با سهولت از وبلاگ با این قالب استفاده کرد گرچه تاکید می کنم که این قالب واکنشگرا و برای سازگاری با گوشی های هوشمند طراحی نشده است.

در این قالب از استفاده از جدول (به عنوان ساختار اصلی قالب) اجتناب شده و از تگ div و CSS برای کدنویسی قالب کمک گرفته شده است که روش جدیدتر و به روزتری نسبت به استفاده از جدول است. در ضمن از CSS داخلی هم استفاده شده که به استفاده کننده قالب این امکان را می دهد که در صورت آشنایی با زبان HTML و CSS ، به راحتی قالب را به فرم دلخواه خود ویرایش کند.

نکته مهم: یک مسئله در مورد پیش نمایش قالب ها در این سایت وجود داره که باید در زمان قرار دادن اولین قالب مطرح می کردم ولی متاسفانه از دیدم پنهان بود و چون برای کاربر مسئله میشه باید توضیح بدهم. پیش نمایش قالب های وبلاگ تنها صفحه اصلی قالب رو شامل میشه و فقط برای دیدن یک نما از صفحه اصلی وبلاگ شما بعد از استفاده از قالب نشان داده میشه و کل وبلاگ و مطالب رو پیش نمایش نمیده. اگر مثلا ً روی آرشیو یا صفحه بعد و … کلیک کنید وارد یک وبلاگ دیگه میشه که من برای تست قالب ها ساختم و ممکنه در حال حاضر از یک قالب دیگه برای اون وبلاگ استفاده کرده باشم. پس پیش نمایش قالب رو فقط به عنوان پیش نمایش صفحه اصلی قالب در نظر داشته باشید. امیدوارم دیگه ابهامی وجود نداشته باشه.

طراح قالب: فرزانه صدرنیا
سیستم قالب: بلاگفا
امکانات قالب:
– تمام امکانات موجود در بلاگفا
– تنظیم خودکار عرض عکسهای بزرگ استفاده شده در نوشته جهت جلوگیری از خراب شدن قالب
– تگ ها به صورت اسکرول
– استفاده از CSS به صورت داخلی

قالب autumn بلاگفا

مشاهده قالب | دانلود قالب

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*