رتبه جهانی و کشوری سایت/وبلاگ با السکا

پیش از این رتبه بندی سایت ها و بلاگ ها بیشتر توسط Page Rank گوگل میسر بود و کاربران بیشتر از آن استفاده می کردند و ملاک ارزیابی یک سایت / وبلاگ همین آمار بین ۰ تا ۱۰ بود. این آمار در جایگاه سایت / وبلاگ در موتور جستجوی گوگل حائز اهمیت است.

چند سالی است که سایت alexa.com هم توسط یک سیستمی خاص به رتبه بندی سایت ها می پردازد و یک سری آمار و ارقام از قبیل رتبه سایت در کل جهان و در کشور خاص و تعداد لینک شما در سایت های دیگر و اطلاعات متنوع دیگر می پردازد. جدیدا ً قابلیت نمایش آمار برای برخی سیستم های وبلاگ دهی هم به سایت الکسا اضافه شده است.

گرچه اطلاعات سایت السکا ۱۰۰ دقیق نیست ولی در اینترنت از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است و آمار آن بر طبق تعداد بازدید از سایت در بازه ای یک روزه (در جهان یا کشور) می باشد. این آمار برای فهمیدن پتانسیل سایت برای سفارش تبلیغ دادن به سایت می تواند مفید باشد. مثلا ً گوگل که روزاته میلیون ها بازدید دارد، رتبه ۱ السکا را دارد.

alexa-com

برای اطلاع از رتبه سایت / وبلاگ خود در السکا به آدرس http://www.alexa.com/siteinfo مراجعه کنید و آدرس سایت / وبلاگ خود را در بالا وارد کرده و دکمه find را بزنید. یک راه حل سریع تر این است که از آدرس http://www.alexa.com/siteinfo/my-template.ir استفاده کرده و به جای my-template.ir ، آدرس سایت / وبلاگ خود را وارد کنید.

سه تا از مهمترین اطلاعاتی که این سایت به شما می دهد به شرح زیر است:
۱٫ رتبه جهانی سایت: بر اساس تعداد بازدید از سایت شما در بازه ای یک روزه در کل فضای مجازی است.
۲٫ رتبه کشوری سایت: بر اساس تعداد بازدید از سایت شما در کشوری که بیشترین بازدید کننده را داشته اید (برای سایت های ایرانی، ایران خواهد بود مسلما ً).
۳٫ تعداد لینک ها: تعداد لینک هایی که به سایت شما داده شده را نشان می دهد (با تبادل لینک می توانید این تعداد را بالا ببرید)

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*