تبادل لینک های مفید و غیر مفید

تبادل لینک یکی از راههای بالا بردن آمار وبلاگ یا سایت و همچنین افزایش رتبه شما در گوگل ( Page Rank ) می شود ولی باید بدانید که هر تبادل لینکی مفید نمی باشد. بعضی از سایت ها از این نکته استفاده کرده و صاحبان وبلاگ ها را فریب می دهند و آنها را به تبادل لینک های غیر مفید ترغیب می کنند که ممکن است سود چندانی نداشته باشد یا حتی برای جایگاه وبلاگ شما مضر باشد.

tabadol-link

دو نکته در تبادل لینک خیلی مهم است: ۱٫ تعداد بازدید سایت یا وبلاگ ۲٫ Page Rank آنها

تبادل لینک های مفید:

در تبادل لینک، اولویت های زیر را در نظر داشته باشید،

۱٫ وبلاگ یا وب سایت طرف مقابل دارای Page Rank مساوی شما یا بالاتر از شما باشد.

۲٫ تعداد بازدید کنندگان وبلاگ یا سایت بالا باشد که احتمال اینکه روی لینک شما کلیک شود را بالا می برد.

۳٫ لینک شما در همه صفحه سایت یا وبلاگ نمایش داده شود و نه در یک صفحه خاص.

تبادل لینک های غیر مفید:

۱٫ سایت یا وبلاگ طرف مقابل دارای Page Rank کمتر از وبلاگ شماست و بازدیدکننده چندانی هم ندارد که احتمال کلیک روی لینک شما بالا رود (در این حالت طرف مقابل نسبت به شما بیشتر سود می برد.)

۲٫ لینک طرف مقابل در همه صفحات سایت یا وبلاگ شماست ولی لینک شما فقط در یک صفحه از سایت طرف مقابل است. (این همین نکته است که صاحبان برخی سایت ها، صاحبان وبلاگ ها را فریب می دهند. دقت داشته باشید! از این سایت ها معمولا ً بازدیدکننده زیادی هم به وبلاگ یا سایت شما وارد نمی شود.)

۳٫ سایت یا وبلاگی که شما را لینک کرده، غیر از لینک شما، ۱۰۰ لینک یا بیشتر ۱۰۰ لینک دیگر به سایت ها و وبلاگ های دیگر داده است (چون گوگل به سایت ها و وبلاگ هایی که بیش از ۱۰۰ لینک خارجی دارند اهمیت چندانی نمی دهد.)

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*