بهینه سازی برای موتورهای جستجو

سوال برخی صاحبان وبلاگ یا وب سایت این است که چگونه موقعیت خود را در سایت هایی نظیر گوگل و یاهو بهبود ببخشیم. همان طور که می دانید Page rank گوگل، عددی بین ۰ تا ۱۰ است که هر چقدر بیشتر باشد، وبلاگ یا سایت شما در صفحات اول جستجو در گوگل قرار خواهد گرفت. حالا این سوال پیش می آید که چطور Page rank گوگل را افزایش داده و در صفحات نخست جستجو در گوگل قرار گیریم؛ با این کار آمار بازدید کننده های سایت بالا می رود. در اینجا به چند روش برای بهبود وضعیت شما در گوگل خواهیم پرداخت.

SEO

۱٫ توجه به کیفیت محتویات
یکی از عامل های موفقیت در وبلاگنویسی، داشتن مطالب با کیفیت است. مطالب بدون کیفیت توسط بازدید کننده ها به اشتراک گذاشته نمی شود و وقتی مطلبی توسط کاربران خیلی زیاد به اشتراک گذاشته می شود جستجوگر گوگل می فهمد این یک مطلب به درد بخور است. همچنین اگر مطلب شما بدون کیفیت باشد، کاربری که یک اولین بار است از وب سایت شما دیدن می کند دیگر به سایت شما وارد نمی شود و مشتری مطالب شما نخواهد شد و این خیلی مهم است.

۲٫ پیش بینی چیزهایی که کاربران دنبال آن می گردند
کاربران برای جستجو یک مطلب در گوگل از مجموعه کلماتی استفاده می کنند که کلمات کلیدی یا keywords نام دارند. شما باید بفهمدید (یا حدث بزنید) که کاربران از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند و آنها را در وبلاگ یا وب سایت خودتان قرار دهید تا بیشتر در لیست نتایج جستجو قرار گیرید.

۳٫ در انتخاب عنوان مطالب دقت کنید
موتورهای جستجوگر به عنوان مطالب توجه خاصی می کنند، پس شما هم در انتخاب مطالب دقت کنید. همچنین برچسب یا تگ ها هم اهمیت زیادی دارد چون موتورهای جستجوگر کل مطلب شما را نمی خوانند و بیشتر برچسب ها و تگ ها را مد نظر قرار می دهند.

۴٫ لینک به وبلاگ و مطالب شما
اگر کیفیت مطالب شما بالا باشد، سایت ها و وبلاگ های بیشتری به مطالب شما لینک می دهند و این در بهبود رتبه شما در گوگل تاثیر دارد. در واقع نباید تنها تبادل لینک با وبلاگ ها و سایت ها را مد نظر قرار دهید بلکه باید به محتوی وبلاگ یا سایت خود هم توجه کنید؛ البته تبادل لینک هم اهمیت دارد. همچنین هر چقدر وبلاگ ها و وب سایت های بزرگتری به شما لینک دهند، وضعیت شما بهتر خواهد شد.

۵٫ استفاده بیش از حد از کدهای اضافی
استفاده بیش از حد از کدهای اضافی نظیر کد قرار دادن موزیک، کد تغییر شکل موس و سایر کدهای جاوا اسکریپت به خصوص کدهای نا معتبر، در رتبه شما در گوگل تاثیر منفی دارد و سایت شما در صفحات عقب تری قرار خواهد گرفت.

روش مشاهده رتبه وبلاگ شما در سایت گوگل و همچنین قرار دادن آیکن آن در وبلاگ یا سایت، در این پست توضیح داده شد. در صورت تمایل می توانید آن را مطالعه کنید.

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


یک دیدگاه بر “بهینه سازی برای موتورهای جستجو
  1. Monte گفت:

    Well, that was an exceptionally interesting 15 mins I invested reading your material, thank you very much.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*