افزایش ماندن کاربران و افزایش رتبه سایت

یکی از فاکتورهای افزایش دهنده رتبه سایت در گوگل و السکا، مدت زمانی است که کاربر در سایت شما باقی می ماند است. این نکته بدیهی است چون نشان می دهد که سایت شما برای کاربر جذابیت بیشتری داشته و مطالب مفیدی ارائه کرده که کاربر بیشتر وقت صرف بازدید خود کرده است. این فاکتور زیاد مورد توجه مدیران سایت ها قرار نگرفته اما من در این مطلب قصد دارم که چند روش عنوان کنم که با اجرای آنها، کاربر بیشتر در سایت شما بماند و در نتیجه، رتبه سایت شما بالاتر رود.

How-Can-I-Make-My-Visitors-Stay-Longer-On-My-Website

به روز کردن سایت

هر چقدر که سایت شما بروزتر باشد و مطالب مفید بیشتری را در اختیار کاربران بگذارد، کاربران بیشتر در سایت وقت می گذرانند چون هر وقت وارد می شوند با مطالب جدیدی برخورد می کنند و از طرفی اگر سایت با مطالب جدید مرتب به روز نشود، کاربران یک سری مطالب تکراری می بینند و خسته شده و از سایت شما خارج می شوند و بدتر اینکه ممکن است سایت شما را یک سایت غیرفعال یا خیلی کم فعال بدادند و دیگر سایت شما را دنبال نکنند و این به رتبه و اعتبار سایت شما ضربه می زند.

جذاب بودن محتوا

محتوای جذاب یکی دیگر از مواردی است که باید رعایت شود و بر مدت بازدید کاربر از سایت شما نقش مهمی دارد. برای مثال شما می توانید در مطالب خود در کنار متن، از عکس های مرتبط و مناسب استفاده کنید (با رعایت حجم مناسب عکس) تا کاربر خسته نشده و مطالب شما برایش جذابیت داشته باشد. استفاده از ویدئوهای کم حجم هم می تواند مفید باشد.

بخش بندی مطالب طولانی

اگر مطلب شما خیلی طولانی است یا عکس های زیادی را شامل می شود، یک راه حل که منجر به افزایش مدت بازدید کاربر هم می شود، بخش بندی کردن مطالب طولانی است. برای این کار باید به هر بخش عنوان + شماره را اختصاص بدهید و بهتر است لینک قسمت های قبلی نیز در نوشته جدید قرار داده شود. در این صورت کاربر از صفحات بیشتری از سایت شما بازدید کرده و مدت بیشتری را هم در سایت شما می گذراند و از طرفی مطالب خیلی طولانی باعث خسته شدن کاربر و رها کردن مطلب از طرف او می شود و از این رو شما با این بخش یندی دارید یک کار منطقی انجام می دهید!

مطالب سایت در چند صفحه

اگر سایت شما خیلی مطلب دارد، باید در هر صفحه تعداد مشخص و محدودی نوشته را بگنجانید ( معمولا ً بین ۵ تا ۱۰ نوشته ) و بقیه مطالب باید در صفحات دیگر سایت نمایش داده شود. دقت کنید که تعداد خیلی زیاد مطلب در یک صفحه از سایت، می تواند موجب انصراف کاربر از ادامه مطالعه صفحه و ترک سایت شما شود چون کاربر از این تعداد مطلب خسته می شود. همچنین با قراردادن تعداد خیلی زیادی مطلب در یک صفحه، سرعت بارگذاری سایت نیز کاهش می یابد که همین هم باعث کاهش رتبه سایت شما و بازدید کاربر می شود.

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*