آموزش CSS “لایه دوم وب نویسی”

تصمیم گرفتم که امروز آموزش CSS که گفته بودم رو قرار بدهم تا دوستانی که نیاز دارند هر چه سریع تر به این آموزش دسترسی داشته باشند. نویسنده این اثر علی جهانشالو هست و به صورت PDF و در ۵۰ صفحه ، کدنویسی CSS را به زبان فارسی برای شما آماده کرده است. برای کسانی که می خواهند طراحی صفحات وب کار کنند (سایت طراحی کنند) و حتی برای کسانی که می خواهند قالب وبلاگ طراحی کنند، یادگیری CSS لازم و حیاتی است.

CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheet هست و در طراحی صفحات به روشی گفته میشه که به وسیله آن طرح صفحه را از درون تگ های  HTML جدا می کنیم (حالا چه به صورت یک فایل خارجی که در کدهای HTML به آن لینک داده می شود و چه به صورت داخلی که کدهای CSS در بین تگ header کدهای HTML جای می گیرد). این کار محاسن زیادی داره و یکی از اون ها راحت کردن تغییر در طرح یک صفحه یا صفحات متعدد با یک فایل مشخص است.

مثلا ً دیگه از تگ font برای تغییر شکل قلم صفحه استفاده نمی کنیم و به جای اون در یک فایل CSS و با کدهای CSS مشخص می کنیم به فرض مثال فونت صفحه ۱۲px و از نوع Tahoma باشه. حالا این فایل CSS رو در فایل HTML فراخوانی کرده و با خاصیت class یا id ، عناصر HTML مختلفی رو وادار به استفاده از استایل CSS می کنیم. فرض کنید فایل CSS رو برای تمام صفحات سایت که تعداد اونها خیلی زیاده استفاده کرده باشیم. حالا اگر بخواهیم فونت سایت رو مثلا ً به Homa تغییر بدهیم لازم نیست که در تمام صفحات و در تمام تگ های HTML این تغییر رو اعمال کنیم و به راحتی و فقط توسط تغییر در فایل CSS ، این تغییر رو در تمام صفحات اعمال می کنیم!

در مقدمه این آموزش و از زبان نویسنده آن گفته شده: “این دوره آموزشی شامل مجموعه از مقالات دوره ای و مرتبط به هم و چندین مثال عملی مختلف است که من در آنها تلاش کردم با زبانی ساده و از کوتاه ترین راه شما را با CSS آشنا کنم. بعد از به پایان رساندن این دوره شما می توانید با زبان ساده، وب سایت خودتان را به راحتی ایجاد کنید. فراگیری زبان CSS آسان است به شرطی که مقالات را دنبال کنید و پشت سر هم تکرار کنید تا کدهای CSS را یاد بگیرد.”

CSS Instruction

آموزش CSS “لایه دوم وب نویسی”

حجم فایل: ۳٫۶۶ مگابایت
فرمت: PDF
تعداد صفحات: ۵۰

مباحث مطرح شده در این آموزش:
فصل اول: توضیحات درباره ی CSS
– درس اول ( یک فایل CSS چیست؟ )
– درس دوم ( منظور از وب چیست؟ )
– معرفی چند نرم افزار برای تولید صفحات وب
– درس سوم ( چگونه یک فایل CSS را به صفحه وب اضافه کنیم؟ )
فصل دوم: زمینه
فصل سوم: حاشیه
فصل چهارم: قلم
فصل پنجم: جعبه مدل
فصل ششم: پیوندها
فصل هفتم: Effects ، ۲D Transforms and 3D Transforms

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*