آموزش قرار دادن عنصر پرش به بالای صفحه

برای قرار دادن یک عنصر که با کلیک روی آن، کاربر به بالای صفحه هدایت می شود، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱٫ یک عنصر با محتوای خالی که خاصیت name آن مقدار شده است را درست زیر تگ body باز قرار می دهیم. در مثال زیر من تگ a را با خاصیت name که با مقدار top مقدار دهی شده است را زیر تگ body باز قرار داده ام:

توجه کنید که من هیچ نوشته بین تگ a باز و بسته وارد نکردم چون نمی خواهم کاربر این تگ را ببیند و فقط با این کار می خواهم یک عنصر نامرئی در بالای صفحه خودم ایجاد کنم. لازم به ذکر است که شما می توانید از هر تگ (البته بدون محتوی) با خاصیت name وارد شده استفاده کنید.

۲٫ به قسمتی از کد قالب که می خواهیم عنصر پرش به بالای صفحه در آنجا قرار داشته باشد می رویم و کد زیر را آنجا وارد می کنیم:

دقت کنید که خاصیت href را با #top مقداردهی کرده ام یعنی یک علامت # و بعدش اسمی که به عنصر نامرئی که قبلا ً ایجاد کرده بودم. شما هر اسمی که به خاصیت name تگ نامرئی داده اید به همراه یک علامت # قبلش را وارد کنید.

به جای عبارت ” برو به بالای صفحه ” در کد بالا، می توانید هر نوشته یا حتی یک عکس قرار دهید تا به جای نوشته نمایش داده شود (با تگ img). مثل کد زیر که از عکس دکمه پرش به بالای صفحه قالب پورتال آبی استفاده شده:

شما از این طریق می توانید هر عکسی را که مایل هستید را به عنوان عنصر پرش به بالای صفحه قرار دهید. همچنین می توانید با قرار دادن کد اولی در نقاط دیگر قالب خود، پرش به هر نقطه ای از صفحه را ایجاد کنید.

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*