آموزش قرار دادن آمار برای هر پست وبلاگ

بیشتر وبلاگ ها و سایت هایی که امروزه می بینیم، دارای قسمتی با عنوان آمار هستند؛ بعضی آمار کاملی از وبلاگ یا وب سایت را به دست می دهند و بعضی دیگر آمار ساده ای. اما تعداد کمتری از وبلاگ ها و وب سایت ها هستند که برای پست ها، آمار قرار داده اند؛ طوری که نشان داده شود هر پست، چند بازدید داشته است. در این پست قصد دارم روش قرار دادن آمار برای هر پست رو آموزش بدهم.
برای قرار دادن آمار برای هر پست، از سایت FastWebCounter کمک می گیرم. کد زیر را در نظر بگیرید:

به جای yourpostlink ، باید لینک هر پست قرار داده شود. برای مثال اگر بخواهیم برای پست های یک وبلاگ در بلاگ اسکی، آمار قرار بدهیم، باید به جای yourpostlink ، کد لینک پست در بلاگ اسکی رو که کد زیر هست باید قرار داد:

یعنی اینطوری:

هنوز تمام نشده و باید کد بالا رو در قسمت “مدیریت وبلاگ > ویرایش قالب” و قسمت مناسبی بین تگ post قرار داد.
post-hit
برای نمونه من این کد را در درجه اول بین تگ post و در آنجا هم بین تگ پایان more و ابتدای tag قرار دادم و قبل و بعد کد بالا هم از تگ br برای قرار گرفتن کد در یک خط جداگانه استفاده کردم. این هم قطعه کدی که برای راهنمایی بهتر کاری که شما باید انجام بدید کمک می کنه و کاریست که من انجام دادم:

نکته۱: در سایر سیستم های وبلاگی باید امتحان کنید ببینید این روش جواب میده یا نه، فقط باید کد لینک هر پست رو شناسایی کنید و پس از ویرایش کداصلی که اول قرار دادم، اون رو بین تگ اصلی مربوط به پست ها قرار بدهید. صاحبان سایت ها هم باید لینک پست ها را به جای yourpostlink قرار داده و قالب خودشون رو ویرایش کنند.
نکته۲: متاسفانه سیستم پرشین بلاگ اجازه نمیده در قسمت ویرایش قالب از کد جاوا اسکریپت استفاده کرد در نتیجه نمیشه از این روش برای قرار دادن آمار برای وبلاگ های پرشین بلاگ استفاده کرد و باید دنبال روش دیگری بود.

لطفا برای حمایت از این سایت، با آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی بالا، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. متشکرم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*